Bez detailů to není ono - 1.díl o koupelnových doplňcích

 

1.díl o koupelnových doplňcíchDoplňky dodají koupelně charisma

Koupelna patří mezi nejčastěji využívané prostory interiéru, proto je třeba věnovat jejímu zútulnění patřičnou pozornost. Koupelnu totiž nestačí vybavit keramickými obklady, drahou exkluzivní hydromasážní vanou nebo sprchovým altánem. Pokud bude koupelna jen souborem vymožeností, stále to bude jen studený prostor, ve kterém se určitě nebudeme cítit spokojeně.

 

Abychom byli v koupelně skutečně jako doma, musíme ji dovést k dokonalosti pomocí detailů, které interiér oživí a zútulní. Pokud navíc dokážeme skloubit zdravotní a hygienické požadavky s funkčností a estetickými nároky, můžeme z obyčejné koupelny vytvořit pohádkové místo, kde si odpočine nejen naše tělo, ale také duše.

 

Odolnější kov, nebo levnější plast?

V koupelně a na toaletě si najdou své místo nejrůznější doplňky - poličky, držáky na zubní kartáčky, držáky na mýdlo, poutka na ručník, kruhové a tyčové držáky ručníků a sprchové sety. Na toaletě se uplatní kromě držáků toaletního papíru a záchodové štětky také odpadkový koš a nosič plastových nebo papírových sáčků.

 

1.díl o koupelnových doplňcíchNejrozšířenějším materiálem, ze kterého jsou koupelnové doplňky vyrobeny, je plast. Plastové výrobky zpravidla patří mezi lacinější produkty, v ceně se ale odráží jejich kratší životnost. Jejich povrch se totiž snadno poškrábe nebo jinak znehodnotí. Zkuste se proto poohlédnout po výrobcích z nerezové oceli nebo z běžných kovů s povrchovou úpravou.

 

Kvalitní povrchová úprava je v agresivním prostředí koupelny velmi důležitá. U kovových nebo mosazných doplňků se nejčastěji používá chromování, kombinace chromu a zlata, pozlacení, povrchová úprava z práškové barvy nebo takzvaný samet.

 

Při výběru koupelnových doplňků pamatujte na celkové barevné ladění koupelny. Doporučujeme pořídit si koupelnové doplňky ve stejné barevné kombinaci a odstínu, jaký mají vodovodní baterie.

 

1.díl o koupelnových doplňcíchDrátěné programy do každé koupelny

Drátěný program se může pochlubit zajímavým designem a praktickou variabilitou použití. Vyniká příznivou cenou a různorodostí tvarů. Nezapomeňte se ale informovat, z jakého materiálu jsou jednotlivé prvky vyrobeny. Platí tu totiž stejná pravidla jako u kovových koupelnových doplňků.

 

Doplňky drátěného programu spadají do středně náročné cenové kategorie.

 

Sklo je krásné, ale křehké

Skleněné a keramické doplňky jsou vyhledávanou skupinou výrobků. Jejich použití je ale třeba důkladně zvážit, zejména kvůli vysoké zranitelnosti. Sklo je však jako materiál vděčné. Lisované, broušené, leptané, průzračné, matné nebo zabarvené je vždy dobře použitelné. Záleží na vašem individuálním vkusu a charakteru koupelny.

 

Prohlédněte si širokou nabídku doplňků a dodejte své koupelně charisma!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.