Do vany, do sprchy i na umyvadlo - 2.díl o vodovodních bateriích

 

Široká nabídka baterií vás překvapí

Do vany, do sprchy i na umyvadlo - 2.díl o vodovodních bateriíchDnešní trh je velice dobře zásobený a každý si může najít tu nejvhodnější variantu. Po technické stránce jsou v nabídce kohoutkové, pákové a termostatické vodovodní baterie nebo dokonce baterie s bezdotykovým ovládáním. V katalozích najdete také samouzavírací baterie a ventily. Většina lidí sáhne po moderní pákové baterii, která zajišťuje bezproblémové ovládání a údržbu. Do sprchy i do vany je vhodnější termostatická baterie, zejména pak pro rodiny s malými děti nebo pro osoby se sníženou mobilitou.

 

Baterie se dále dělí na stojánkové a nástěnné a na baterie instalující se na omítku i pod ni. Existují také baterie umyvadlové, vanové, sprchové a bidetové.

 

Co k umyvadlu a co do vany?

K umyvadlu se nejčastěji používají pákové stojanové baterie, tříotvorové kohoutkové nebo baterie s páčkami. Vanové baterie – kohoutkové, pákové i termostatické – se instalují většinou na omítku. K vanám umístěným do prostoru se hodí stojánkové baterie se třemi nebo čtyřmi okraji nebo vodovodní baterie zabudované k okraji vany. Vanu můžete také napouštět přepadem či kaskádou.

 

Nad vanu stejně jako do sprch je možné instalovat ještě podomítkové pákové baterie, termostatické baterie s příslušenstvím nebo ventily. Bidety mívají samostatnou nebo zabudovanou baterii, která se ovládá pákou či kohoutky.

 

Úspora vody s komfortními termostatickými bateriemi

Do vany, do sprchy i na umyvadlo - 2.díl o vodovodních bateriích

Chcete ušetřit vodu i energii na její ohřev? Hledáte bezpečnou vodovodní baterii, se kterou se nikdy neopaříte? Vsaďte na termostatické koupelnové baterie! Jejich hlavní výhodou je, kromě nízké spotřeby vody, vysoký komfort používání. Nemusíte se totiž starat o to, zda je voda příliš teplá nebo studená - jaká teplota je nastavená na ovladači, taková vytéká z baterie. Odpadá tak zdlouhavé ladění teploty vody a zároveň mizí neekonomické plýtvání, kterému se při užívání klasických armatur neubráníte.

 

Termostatické baterie mají dva ovladače. Levý se používá na stanovení průtoku vody a uživatel si jím navolí, kolik vody vytéká z baterie. Vyšší modely bývají vybavené Eko-stop tlačítkem, které slouží ke snížení průtoku, čímž se výrazně ušetří voda. Po stisknutí tlačítka se omezovač vypne a voda začne vytékat nad rámec nastaveného úsporného pásma. Ovladač v pravé části baterie slouží k nastavení optimální teploty vody, se kterým vám pomůže také přesná stupnice.

 

Stává se vám, že omylem pustíte příliš horkou vodu a opaříte se? S termostatickými bateriemi jste v bezpečí. Teplota, kterou jste si na počátku zvolili, se samovolně nemění. V průběhu sprchování nebo koupele ji samozřejmě můžete doladit podle vašich momentálních potřeb.

 

Jemná masáž moderní sprchovou hlavicí

V koupelně se zpravidla neobejdeme bez většího počtu vodovodních armatur. Nejčastěji si asi všímáme té umyvadlové. Je nejvíce na očích a používá se při každém mytí rukou. Opomíjet bychom ale neměli ani sprchové nebo vanové baterie a mezi nimi velice důležité ruční sprchy.

 

Moderní hlavice ručních sprch nabízejí možnost jednoduchého nastavení několika proudů vody. Kvalitní sprchy umožňují až čtyři druhy proudění – normální, masážní, jemné proudění a monoproud.

 

Do vany, do sprchy i na umyvadlo - 2.díl o vodovodních bateriíchNormální proud vyrábí pod různými úhly různé okruhy proudu vody, jejichž výsledkem je širokoplošný sprchový deštík. Masážní proud je silný pulzující proud vody. Poskytuje osvěžení a zároveň také masíruje. Jemný proud je jemně perlivý měkký proud, který vzniká obohacením vody vzduchem. Je ideální například k mytí vlasů. Monoproudpřipomíná vodu prýštící z pramene.

 

Velká sprcha – větší požitek

Chcete zažít opravdu intenzivní požitek ze sprchy? Pořiďte si velkou sprchovou hlavici. Z optického hlediska vás nadchne plochým a elegantním designem. Velkorysý průměr o 150 milimetrech nabízí velkoplošný sprchový déšť, při kterém se voda může rozlévat i v pěti různých variantách proudů. Zkrátka, pokud chcete držet krok s módou, pořiďte si do sprchy co největší „talíř“.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.