Kvalitní baterie je bezpečná a má styl - 1.díl o vodovodních bateriích

 

Kvalitní baterie je bezpečná a má styl Zapomeňte na levné baterie za supermarketů

 

Baterie by neměly být levnou součástí koupelny. Levný výrobek zakoupený v supermarketu bohužel často nevydrží vysokou frekvenci používání. Jak poznáte kvalitní vodovodní baterii? Kvalita pákové baterie je závislá zejména na kartuši, kterou tvoří dvě keramické destičky s otvory umístěnými proti sobě. Pomocí páky se jimi posouvá, otvory protéká voda a podle toho, jak pákou otáčíme a zdvíháme ji, regulujeme průtok vody.

 

Kvalitu a životnost vodovodní baterie také často ovlivňuje materiál, ze kterého je vyrobeno její tělo. Velmi kvalitní jsou například baterie z mosazi, které odolávají vlhku a vydrží nadměrnou zátěž.

 

Nakupujeme vodovodní baterii

Před nákupem baterie změřte rozteč armaturových přípojek. Ta se zpravidla rovná 100 nebo 150 milimetrům. Rozdílnou rozteč pomůže vyřešit redukce, ta však nepůsobí vzhledově dokonale. Barvu vodovodních baterií vybírejte podle barevného ladění celé koupelny.

 

Vždy požádejte prodávajícího o předvedení celé baterie včetně příslušenství. Při instalaci několika baterií raději vyberte všechny typy z jedné výrobní série. Cena by měla být uvedena včetně kompletního příslušenství k bateriím. U vanových armatur je to sprchová hlavice, hadice a odkládací či kloubový držák. Všechny typy vodovodních baterií musí obsahovat redukce a krytky určené pro připojení baterie k rozvodu vody.

 

Vybrali jste si tu pravou vodovodní baterii? Nezapomeňte se ujistit, že je pro vaši koupelnu skutečně vhodná, jinak byste mohli být nemile překvapeni.

 

Kvalitní baterie je bezpečná a má styl Jak šetřit životní prostředí i finance?

Šetřit vodou se musí vždy a všude. Jak se neomezovat a přitom ještě ušetřit? Kvalitnější pákové baterie jsou zpravidla vybaveny Eco-stopem, neboli vodní brzdou. Při nadzdvihnutí se páka automaticky dostane do polohy, v níž voda teče slabším proudem, což postačí například k umytí rukou.

 

Podobnou funkci zastává ekopojistka, která zároveň zabraňuje opaření. Baterie s termostatickou regulací okamžitě směšuje vodu na požadovanou teplotu. Při ovládání se na stupnici volí nejprve požadovaná teplota, poté vyhovující intenzita průtoku.

 

Baterie a módní styly

Dnešní vodovodní baterie vynikají nejen v úspornosti, bezpečnosti a komfortu každodenního provozu, ale také z estetického hlediska. Světoví designéři vytvářejí baterie, které snadno sladíte s koupelnovými doplňky, sanitární keramikou, vanami, sprchovými kouty či koupelnovým nábytkem. Na své si přijdou příznivci různých stylů.

 

Kvalitní baterie je bezpečná a má styl Klasické jednoduché tvary baterií jsou stále oblíbené hlavně díky příznivým cenám. Důležitou roli tu hraje také funkčnost. Moderní vodovodní baterie se vyznačují jednoduchými, dynamickými, čistými, jasnými, ale zároveň o poznání jemnějšími tvary. Svou roli hrají i jasně čitelné geometrické tvary – pravý úhel, půlkruh, kruh, trojúhelník, čtverec, kříž – a tělesa, která se často mění ve válce. Mezi oblíbené patří již řadu let kombinace tradičních materiálů s detaily ze skla, dřeva nebo barevných plastů.

 

Stále nevíte, jak vybrat tu správnou vodovodní baterii? Zkuste se řídit třemi jednoduchými radami:

Soustřeďte se na podstatné věci.

Myslete na to, že méně je více.

A vsaďte na eleganci, která nepodléhá času.

 

 

 

Prohlédněte si širokou nabídku kvalitních vodovodních baterií, které budou vaší koupelně slušet.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.