Na cestě ze sprchy k zrcadlu – 2.díl o koupelnových doplňcích

 

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je nejkrásnější?

Na cestě ze sprchy k zrcadlu – 2.díl o koupelnových doplňcíchÚkolem zrcadla je co nejvěrněji zobrazovat objekt. Mezi základní vlastnosti kvalitního zrcadla proto patří dobrá optická kvalita a zajímavý atraktivní vzhled.

 

Na trhu najdete zrcadla v mnoha provedeních, v rámech nebo bez a v nejrůznějších tvarech a barvách. Zejména ženy ocení služby speciálního vydutého parabolického zrcadla. Zvětšený obraz využijí zejména při každodenním nanášení make-upu a odličování. Pro běžné použití se hodí zrcadla zdobená leptem, luxusní skládaná zrcadla, vitrážová zrcadla i zrcadlové obklady.

 

Prakticky založení lidé ocení zrcadla s vlastním osvětlením. Připojení zrcadlových souprav k elektrické síti nechte na starosti odborníkům, kteří dodrží všechna bezpečnostní pravidla.

 

Bez sprchového setu se neobejdete

Součástí téměř každé koupelny je sprchový set – tedy držák sprchy, hadice a sprchová hlavice. Při výběru těchto doplňků není dobré stavět pouze na originalitě designu. Rozhodně bychom měli důkladně promyslet otázku snadné údržby a čištění, omezení usazování nečistot a vodního kamene a pohodlného ovládání.

 

Na sprše je nejdůležitější sprchová hlavice, které by měla umožňovat snadné přepínání mezi jednotlivými funkcemi. Perlivá sprcha, která netryská, je určena zejména k mytí a šamponování. Vytéká z ní pouze provzdušněná voda. Změnou polohy přepínače lze hlavici nastavit do mírné relaxační polohy nebo náročnějšího masážního proudu.

 

Na cestě ze sprchy k zrcadlu – 2.díl o koupelnových doplňcíchJak na nákup sprchového setu?

Při nákupu sprchové hlavice je nejlepší vybrat takový typ, který umožňuje ovládat přepínání funkcí palcem úchopové ruky. Dobře ovladatelné jsou také hlavice s přepínačem řešeným v podobě kroužku. Většina těl sprchových hlavic se vyrábí z plastu, mechanické díly v nich použité jsou rovněž plastové nebo kovové. Povrchovou úpravu si vybere i náročný zákazník. Pokud se nespokojí s barevným povrchem, může si vybrat zlatem nebo chromem pokovanou hlavici. Takové hlavice jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje a při eventuálním pádu neublíží sprchující se osobě ani koupelnovému vybavení.

 

Součástí sprchy je také hadice, kterou protéká voda z vodovodní baterie do sprchové hlavice. Při manipulaci je právě ona nejvíce namáhanou součástí sprchového setu. V obchodě proto zkontrolujte, že je hadice vyrobena ze skutečně kvalitního materiálu a dobře těsní.

 

Textilní dekorace musí dobře schnout

Na cestě ze sprchy k zrcadlu – 2.díl o koupelnových doplňcíchSamozřejmou součástí každého zabydleného interiéru jsou bytové textilie - koberce, závěsy nebo záclony. Nejinak je tomu v koupelně. I tento hygienický prostor mohou zútulnit vhodně zvolené závěsy, koupelnové předložky a prostředky osobní hygieny – ručníky, osušky, župany. Vždy vybírejte takové materiály, které po kontaktu s vodou a po výrazném namočení snadno usychají a styk s vodou jim nevadí.

 

Na podlahu zvolte speciální koupelnové předložky, které dobře snášejí vysokou zátěž a dají se snadno prát i sušit. U dekorací vsaďte na lehké, snadno odvětratelné materiály, které v sobě nezadržují vlhkost.

 

Sháníte vhodné doplňky do koupelny? Prohlédněte si nabídku stylových produktů Estop!

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.