Koupelnový nábytek a design 2. díl seriálu

 

Inspirace ze zahraničí

Jak nakupovat koupelnový nábytekNa českém trhu najdete nábytkové kousky inspirované designérskými trendy převážně z německy hovořících zemí - Německa, Švýcarska nebo Rakouska, které vynikají produkcí koupelnové keramiky. Nábytek tuzemských výrobců nezapře ani vliv středomořských zemí. Z Itálie a Španělska k nám doputoval mramor, zlaté detaily a bohatá zdobnost.

 

Na módní výstřelky si nepotrpíme

Zákazníci preferují spíše jednodušší tvary i provedení. Konzervativní pohled při nákupu koupelnového nábytku převažuje u 70 % klientů. Přibližně 20 % prodaného nábytku odpovídá kategorii vyšší střední třídy. Zbylých 10 % připadá na luxusní koupelnové kousky. Přitom právě tyto nadstandardní prvky nejvýrazněji odrážejí módní trendy a právem patří ke skutečným designovým skvostům.

 

Módní výstřelky nejsou zkrátka pro české zákazníky zajímavé. Raději si pořídí koupelnový nábytek, který nestárne a dá se snadno zkombinovat s koupelnovou keramikou, obklady a nezbytnými doplňky.

 

Jak nakupovat koupelnový nábytekDesign, který funguje

U koupelnového nábytku nezáleží pouze na tom, jak vypadá, ale také to, jaké plní funkce. Designér musí umět nábytek dobře provázat s dalšími koupelnovými prvky, například se sanitární keramikou. U skříňky se zabudovaným umyvadlem oceníte nejenom krásu, ale i dokonalé technické řešení, díky kterému do spár a styčných ploch nezatéká voda. Trvalá vlhkost by se totiž mohla stát zdrojem plísně a negativně zapůsobit na materiál, z něhož je skříňka vyrobena. Nábytek by se tak mohl snadno proměnit v nevzhledný kus bez tvaru.

 

Na stěnu nebo na zemi?

Koupelnový nábytek se vyrábí ve dvou základních variantách - skříňky si můžete buďzavěsit na stěnu nebo je postavit na zem. Nástěnné řešení má výhodu ve volné podlahové ploše. Úklid je tak mnohem jednodušší a rychlejší. Skříňky, které stojí na zemi, mají většinou pevné nohy nebo ozdobné sokly. Stále oblíbenější je také nábytek na kolečkách, který může plnit celou řadu funkcí - od poličky přes vodorovnou odkládací plochu až po provizorní přebalovací pult pro dítě. V šuplíku nebo pod horní odklápěcí deskou se skrývá praktický úložný prostor pro koupelnový textil nebo třeba kosmetiku.

 

Jak nakupovat koupelnový nábytekAť už patříte mezi milovníky dekorativních detailů, nebo máte rádi čisté linie bez příkras, v široké nabídce koupelnového nábytku od českých nebo zahraničních výrobců si jistě vyberete.

 

Jak správně nakupovat koupelnový nábytek nebo z jakých materiálů se skříňky a police vyrábějí, se můžete dočíst v dalších dílech našeho seriálu.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.