Nákupní desatero 1

 

Jen máloco má v bytě či domě takovou trvanlivost, že si své vlastnosti i estetickou hodnotu zachovává po celé generace. Proto doporučujeme při nákupu nových obkladů zachovat chladnou hlavu a vše důkladně promyslet. Na následujících řádcích uvádíme deset bodů, kterým je dobré při nákupu nových keramických obkladů věnovat pozornost.

 

1. Charakter prostoru, do nějž jsou obklady určeny

Nejdůležitějším krokem při vlastním výběru je udělat si jasno, na jaké místo jsou materiály určeny. Musíme vzít v potaz zejména design obkladů, kombinace různých prvků, užitné vlastnosti obkladů a vhodnost použití do určených prostor.

 

2. Možnost prohlídky realizovaných projektů a obkladů „naživo“

Každá solidní firma zabývající se prodejem obkladů musí být schopna ukázat svým zákazníkům vybírané obklady minimálně ve formě fyzických vzorků nebo ještě lépe v podobě vzorových realizací na vlastní vzorkovně nebo prodejně. Nakupovat obklady pouze podle katalogu bez prověření jejich skutečného vzhledu na reálných vzorcích je velice ošidné a mnohdy může skončit velkým zklamáním.

 

3. Možnost dokoupení dodatečného materiálu po určité době

Při nákupu obkladů se doporučuje vždy zakoupit o 10 až 15% materiálu více na prořez a rezervu. Zbylé zboží v žádném případě nelikvidujeme nebo se nesnažíme vrátit zpátky prodávajícímu. Rezerva vám poslouží pro případné opravy bez nutnosti kompletní výměny obkladu při drobných stavebních zásazích v obloženém prostoru. Přesto je dobré vědět, zda je prodávající firma v případě potřeby schopná dodat i další materiál. Z tohoto pohledu může být riskem nákup v rámci „výprodejové akce“.

 

4. Obchodní podmínky

Při nákupu obkladů je samozřejmě dobré znát obchodní podmínky – cenu, termín dodání, délku záruky, možnosti a pravidla případné reklamace apod. Seriozní prodejce vám tyto informace bez zaváhání poskytne. Pokud máte v tomto směru pochybnosti nebo se vám sdělené údaje nezdají, doporučujeme vše porovnat s jinou prodejnou vybraných obkladů a zvolit dodavatele s lepšími podmínkami.

 

5. Servis, poradenství, renomé

Při výběru nových obkladů je dobré si všímat pověsti prodávající firmy. Je samozřejmě příjemnější nakupovat tam, kde poskytují k nákupu i další servis – dopravu zakoupeného zboží, zajištění grafického návrhu realizovaného obkladu, poradenství v technických otázkách týkajících se obkládání a další služby. Renomé firmy je v oboru keramických obkladů a dlažeb velmi cenné – zcela jistě půjdeme nakupovat raději tam, kde máme vlastní dobrou zkušenost či doporučení někoho, komu sami věříme.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.